page_banner

Производи

Дерматологија Co2 Ласерска фракциона машина FC100 Fraxco2 FC100

Краток опис:

Вовед: Fraxco2® Fractional Co2 ласерот се смета за незаменлив метод за ласерска операција Refine, суперпулсен фракционен ласер на CO2.


 • Модел:FC100
 • Бренд:Fraxco2
 • Производител:Winkonlaser
 • Бранова должина:10.600 nm
 • Моќност:До 70w
 • Големина на место:До 20x20mm
 • Време на скенирање:1-20 пати
 • Пулсна енергија:1 mj до 100 mj прилагодливи на LCD екран
 • Режим на скенирање:Бесплатно скенирање;Скенирање низа;скенирање на максимално растојание
 • Ласерски систем:Дробни / Нормални / Gynae / Vulvae
 • Функција:дерматологија, отстранување на лузни, ОРЛ хирургија, гинеколошка хирургија, вулво-вагинално подмладување
 • Напон:110V/220V 50-60Hz
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Параметри

  Фракциониот Co2 ласер се смета за неопходен метод за ласерска хирургија Refine, суперпулсен фракционен ласер на CO2, испорачува микро-пулсен ласер на кожните лезии преку контролирана и прилагодлива големина на точка, густина на енергија, растојание, длабочина за прецизен третман.Создава силна епидермална аблација за да се реализираат ефектите за обновување на површината на кожата.Во меѓувреме, тој ја стимулира регенерацијата на колагенот б давајќи фракциони ласерски зраци длабоко во дермисот за да се реализираат повеќекратни клиники

  Работен принцип Co2 ласерот има висока апсорпција на вода додека мала апсорпција на меланин и хемоглобин.Таа генерира топлина за да ја коагулира содржината во водата и прецизно да произведе епидермална аблација на целната област.Ласерските импулси продираат длабоко во дермисот за да предизвикаат испарување, коагулација и карбонизација во ткивата на кожата.Неоштетените кожни ткива помеѓу ласерските зраци делуваат како сервер за заздравување" за да се зголеми процесот на закрепнување. Така, фракциониот CO2 е оптимално решение за целосно обновување на кожата и подмладување на кожата

  FC100 (3)

  FC100 (4)

  FC100 (5)

  FC100 (6)

  FC100 (7)

  FC100 (8)

   

  Предности

  Минимално инвазивно за обновување на кожата, подмладување на кожата и пигментни лезии.Минимални термички влијанија, без застој, мала болка, без крварење.Широка примена за дерматологија, гинекологија, општа хирургија, ОРЛ и аноректални итн. Прилагодлива големина на дамки, густина на енергија, времиња на скенирање со синхрони индикациско светло, за да се обезбеди прецизен третман Повеќекратни режими на работа со паметни насоки за скенирање Различни форми на точки за различни кожни лезии за намалување преклопување на областа за лекување

  Функција

  Обновување и обновување на кожата
  Отстранување на брчки, затегнување на кожата
  Отстранување на лузни од акни и акни
  Затегнување на вагината

  FC100 (10)

  FC100 (1)

  FC100 (2)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи